III WOJEWÓDZKI TURNIEJ IDIOMÓW W XVI LO

Za nami III edycja WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU IDIOMÓW ANGIELSKICH, NIEMIECKICH I WŁOSKICH. Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, konkursu o Puchar Dyrektora XVI Liceum Ogólnokształcącego.

Tegoroczna edycja odbyła się stacjonarnie w siedzibie XVI LO w Szczecinie. W turnieju wystartowało 32 uczniów z 19 szkół podstawowych (14 ze Szczecina i 5 z województwa). Rywalizacja składała się z dwóch etapów – testu pisemnego, z którego uzyskanie połowy maksymalnych punktów do zdobycia, gwarantowało przejście do drugiego etapu – testu na platformie Kahoot.
Laureatami konkursu zostali:
Kamil Winnicki z sp nr 55 – I miejsce
Julia Urbańska z Polsko Amerykańskie Szkoły Prywatne – II miejsce
Magdalena Kirpluk z sp nr 37 – III miejsce
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju GRATULUJEMY