II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W naszej szkole- wielkie święto – spotkali się miłośnicy poezji i sztuki recytacji. Wszystko to za sprawą II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiego Romantyzmu “Razem, młodzi przyjaciele!…” .

Różnorodność wykonywanych utworów, ciekawe interpretacje – pozwoliły nam z satysfakcją stwierdzić – iż młodzież dobrze odnajduje się w poezji romantycznej, rozumie ją i różnorodnie interpretuje. Zadania konkursowe supportowały dwie doskonale recytatorki: Wiktoria Gajos (recytatorka Studio Teatr Szczecin) i Wiktoria Bazarewska (absolwentka naszej szkoły, recytatorka Studio Teatr Szczecin).

Jury w składzie: p. Iwona Mirońska Gargas (instruktor teatralny, Dyrektor Studio Teatr Szczecin i Teatru Słowa Proscenium ), p. Hanna Komorzycka (była recytatorka, Teatr Słowa Proscenium ) oraz p. Małgorzata Iwin (znana i lubiana nauczycielka religii w naszej szkole) zadecydowało, że w tegorocznym konkursie pierwsze miejsce zajęła :Hanna Babińska uczennica Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie .
Drugie miejsce ex aeguo dla Mai Stołeckiej (XIV LO w Szczecinie) i Aleksandra Kędzierskiego (SP nr 21 w Szczecinie), trzecie miejsce ex aeguo zajęły: Hanna Klusek (IX LO w Szczecinie) i Zofia Wardacka (II LO w Szczecinie), IV m.Jakub Tomala (16 GM w Szczecinie), V m. Noemi Chwalisz ( LO Towarzystwa Salezjańskiego). Uczennica naszego liceum Oleksandra Kowtun, otrzymała wyróżnienie i nagrodę Studia Teatr w Szczecinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu (23 recytatorów) zasługują na słowa podziwu i uznania. Po zmaganiach konkursowych odbyły się warsztaty teatralne (które poprowadził p. Marcin Gargas – instruktor teatralny, świetny recytator, w 2018 r. najlepiej recytujący w Polsce) i konsultacje ze specjalistami w dziedzinie kultury słowa .
Zapraszamy za rok, już jesteśmy ciekawi Waszych poetyckich wyborów i niezwykłych interpretacji.

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.