I WOJEWÓDZKI TURNIEJ SZACHOWY W XVI LO

I edycja WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR DYREKTORA XVI LO  za nami. Najlepsi szachiści ze szkół podstawowych rywalizowali w konkursie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

XVI LO w Szczecinie miało zaszczyt gościć 26 reprezentantów klas 7 i 8 z 16 szkół ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Okazją do tego spotkania był organizowany po raz pierwszy w naszej szkole turniej dla młodych szachistów. Nad przebiegiem turnieju czuwał uznany sędzia szachowy pan Bartosz Pułka z Klubu Szachowego Gryf Szczecin.

Turniej zakończył się po blisko 3,5 godzinach zmagań zwycięstwem Piotra Zaręby ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie. Drugie miejsce zajął Filip Chmiel z SP nr 48, a trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Kasjaniukowi z SP nr 21.

Przygotowaniami do turnieju i jego organizacją zajęli się członkowie Szkolnego Koła Szachowego oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marty Krali. Turniej dla uczniów szkół podstawowych był znakomitą okazją do wyłonienie szachowego mistrza XVI LO, dlatego równolegle rozegrany został turniej szkolny, w którym udział wzięli uczniowie “szesnastki”. Laureatami zostali Filip Byczak z klasy III a, Łukasz Stańko z klasy II c oraz Szymon Pluciński również z klasy III a.

Wielkie podziękowania dla wszystkich zawodników oraz ich opiekunów. Dziękujemy bardzo pani Kurator za objęcie turnieju patronatem oraz ufundowanie nagród.

11.04.2022 r.

FOTORELACJA IWA MISIUKIEWICZA Z KLASY 1A
Posted in Bez kategorii, Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.