I Festiwal Nauki – dzień pierwszy

Pierwszy dzień I Festiwalu Nauki w XVI Liceum Ogólnokształcącym za nami. Uczniowie klas III szczecińskich gimnazjów dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się matematyki, jak zaplanować domowy budżet, jak przywrócić świeżość warzywom oraz jak chemia czaruje kolorami. Czy można uczyć się ciekawie? W naszej szkole TAK.
6 marca 2018 r. gośćmi I Festiwalu Nauki organizowanego przez XVI LO byli trzecioklasiści z Gimnazjum nr 6 (obecnie technikum Technologii Cyfrowych), Gimnazjum nr 10 (obecnie SP 5), “3” tj. Gimnazjum nr 10 (obecnie SP53), Gimnazjum nr 18 (obecnie SP 21) oraz z Centrum Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych z biologii pt. „Plazmoliza i deplazmoliza cytoplazmy”, w warsztatach chemicznych pt. „Zabawy z chemią”, w warsztatach logicznego i kreatywnego myślenia „Ekonomia na co dzień” oraz w wykładzie i ćwiczeniach pt. „Dlaczego warto uczyć się matematyki?”. W praktyczny i ciekawy sposób poznawali tajniki wiedzy, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Młodych „naukowców” pożegnał występ szkolnej drużyny Cheerleaderek oraz wspólnie odtańczona zumba. Kolejna edycja już wkrótce.
Posted in Dla uczniów.