Historyczne wydarzenie w 2A… Takie przygody tylko w XVI LO

W ramach przedmiotu HISTORIA REGIONU, uczniowie klasy 2A (humanistycznej) oraz 3E, uczestniczyli w muzealnej lekcji historii. W Muzeum Historii Szczecina poznawali najstarsze dzieje naszego miasta.
Podczas zajęć w ciekawy sposób odkrywali najstarsze tajemnice Szczecina, poznali życie i codzienność jego średniowiecznych mieszkańców. „Pod okiem” przewodnika muzeum zobaczyli ekspozycje szczecińskich zabytków i wiele eksponatów, które pomimo zniszczeń wojennych udało się ocalić. Ekspozycja pokazuje zmiany, jakim ulegał Szczecin od samego powstania do czasów współczesnych.
Uczniowie dowiedzieli się, że większość zabytków archeologicznych zgromadzonych w muzeum, pochodzi głównie z badań prowadzonych po wojnie na wzgórzu zamkowym i na Podzamczu. Ogromne wrażenie zrobił na nich przekrój geologiczno-archeologiczny na ścianie muzeum.
Niezwykle ciekawy jest sam budynek, w którym mieści się muzeum. To gotycki Ratusz Staromiejski, wzniesiony dla władz miasta w XV w. przy Rynku Siennym.
Wizyta w Muzeum Historii Szczecina i poznanie naszego miasta w miniaturze przez wieki, sprawiła, że lekcja historii stała się dla licealistów mniej szkolna, a bardziej „namacalna”, tym bardziej, że jednym z przewodników był najsympatyczniejszy nauczyciel naszej szkoły, czyli pan Piotr Perz.
22.01.2019

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.