HISTORIA SŁOWIAN PEŁNA ZAGADEK – PASJA I NAUKA

Z okazji Dnia Słowian w naszym liceum obył się wykład Alicji Jastrzębskiej z klasy 4 d. Prelegentka, przestawiając historię Słowian, próbowała rozstrzygnąć, czy lud ten w Polsce pojawił się tak samo jak pozostali Słowianie w Europie?

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że uczestniczymy w słowiańskich kultach. Świętowanie wiosennego i jesiennego przesilenia, kult zmarłych, wiosenna radość zmartwychwstania Natury, zimowa najdłuższa noc – święta i straszna zarazem, podczas której  zwierzęta mówią. To wszystko nie było obce naszym pogańskim przodkom.

Ponadto klasa 1a przygotowała wystawę Mity słowiańskie. Zdaniem głosujących, najlepszą pracę wykonała Julia Rajman. Przedstawiciele 1a, 1c, 1d, 1e wzięli udział w turnieju Improwizacje Teatralne, w którym inspirowali się  wykładem Alicji Jastrzębskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali wysoki poziom zdolności aktorskich i klasie 1c, która została zwycięzcom konkursu.