FIZYKA W MWDYCYNIE - KONKURS US

FIZYKA W MEDYCYNIE – SUKCES UCZENNIC XVI LO

Aleksandra Sobkowiak z klasy 3a oraz Alicja Ogonowska z klasy 1c – laureatkami konkursu wojewódzkiego FIZYKA W MEDYCYNIE.
Uczennice XVI LO zajęły II (Alicja) i III (Aleksandra) miejsce w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania fizyką, ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną i popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. W swojej pracy pt. FIZYKA W MEDYCYNIE Alicja skupiła się na jednym z wielu obszarów wykorzystywania fizyki w medycynie, jakim jest ultrasonografia. Przedstawiła zjawiska, na jakich opiera się ultrasonografia oraz jej zastosowania w życiu codziennym.
Obie uczennice oraz ich opiekun, pani Arleta Nietrzeba, otrzymały wspaniałe nagrody. Laureatkom gratulujemy i życzymy sukcesu w następnych edycjach.