FINAŁ PROJEKTU MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKI 2022

Kolejna edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w XVI Liceum Ogólnokształcącym za nami. Cała społeczność zadecydował o kolejnej inwestycji w naszej szkole.

Projekt Młodzieżowy Budżet Obywatelski realizowaliśmy od 14 lutego do 2 kwietnia 2022. Pieczę na realizacją projektu sprawowała powołana przez Dyrektora XVI LO kapituła w składzie:

mgr Marta Krala – opiekun samorządu , sekretarz projektu

mgr Ryszard Kurtyka – koordynator projektu z ramienia dyrektora szkoły

Julia Olechnowicz – członek prezydium Samorządu Uczniowskiego

Iwo Misiukiewicz – członek prezydium Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie szkoły złożyli 27 propozycji , z których członkowie kapituły na posiedzeniu w dniu 9 marca wybrali 3 , poddane pod głosowanie społeczności szkolnej.

Głosowanie na wybrane projekty odbyło się w dniach 28- 29 marca za pośrednictwem platformy internetowej StrawPoll. W głosowaniu uczestniczyło 383 uczniów – frekwencja 76%.

WYNIKI GŁOSOWANIA

1. Wyposażenie pracowni chemicznej 46.48% (178 głosów)
  2. Modernizacja szatni przy basenie (zainstalowanie kabin do przebierania) 32.64% (125 głosów)
  3. Helpomaty ( zainstalowanie w damskich toaletach automatów do sprzedaży środków higieny intymnej) 20.89% (80 głosów)