FESTIWAL NAUKI NA WYDZIALE FILOLOGICZNYM US

Festiwal Nauki na szczecińskich uczelniach został zainaugurowany. W wydarzeniach na Wydziale Filologicznym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas drugich XVI LO.
„Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.” 17 września uczniowie, wraz z nauczycielami języka angielskiego, wzięli udział w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki odbywającym się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Drugoklasiści uczestniczyli w wykładach o “Stereotypie Niemca w polszczyźnie”, o “Literaturze w Indiach, Nigerii i Republice Południowej Afryki” oraz w wykładzie p.t. “Wybrane aspekty historii języka angielskiego”. Część wykładów prowadzona była w języku angielskim, co dla większości naszych uczniów, nie stanowiło problemu.