EUROWEEK 2022 – PRZYGODA I NAUKA W JEDNYM

Nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w niesamowitej przygodzie,  czyli wyprawie na EuroWeek. Doskonalili tam język angielski i bawili się w gronie wolontariuszy z różnych zakątków świata.

Jako XVI LO postanowiliśmy po raz drugi wziąć udział w tygodniowych warsztatach językowych organizowanych przez fundację EuroWeek. W tym roku udaliśmy się do Dobropola-Zdrój, przepięknej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Rozwijaliśmy kompetencje językowe,  konwersowaliśmy z wolontariuszami z Kazachstanu, Albanii, Meksyku i Polinezji Francuskiej. Poznawaliśmy zwyczaje, tradycje, historię i kulturę różnych krajów. Świetnie wyszkoleni wolontariusze uczyli nas również pracy zespołowej, tolerancji i pokazali jak można uczyć się języka za pomocą różnych gier i zabaw. Wspólnie zwiedzaliśmy Bystrzycę Kłodzką, Kłodzko i inne zakątki kotliny.

Wróciliśmy pewniejsi swoich umiejętności językowych. Za rok ponownie udamy się do innego malowniczego miejsca w Kotlinie Kłodzkiej, bo wiemy, że nie ma lepszego sposobu na naukę języka obcego niż kontakt z żywym językiem. Zapraszamy do wyjazdu z nami i z naszymi nauczycielami.