ERASMUS+ WIZYTA NASZYCH PARTNERÓW W POLSCE

W dniach od 20 do 27 kwietnia 2024 odbyła się druga mobilność edukacyjna w ramach realizacji projektu Erasmus + „Creating a Greener Mindset”. Tym razem gospodarzem była Polska i XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Goście z Włoch i Turcji poznawali nasze rodzime miasto – Szczecin. Odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc. Przewodnikami po Szczecinie byli uczniowie XVI LO z klas II B, III B, II E oraz III A, którzy w języku angielskim opowiadali o naszym mieście. Nasi partnerzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pieczenia drożdżówek, odwiedzili stadion Pogoni Szczecin oraz odbyli arcyciekawą wizytę w Archiwum Państwowym, w którym poszukiwali wątków tureckich i włoskich w historii naszego miasta.  Zobaczyli Muzeum Morskie, Muzeum Techniki oraz Filharmonię. Podczas zwiedzania Wałów Chrobrego odbyli rejs statkiem po rzece Odrze. W Wolinie mieli okazję również podziwiać wioskę Wikingów, która przybliżyła im życie tych ludzi, a  w Międzyzdrojach z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi,  odbyło się sprzątanie plaży. Uczniowie pracowali w szkolnym ogrodzie, gdzie zasadzili drzewa i krzewy na znak przyjaźni polsko-włosko-tureckiej. Udało się również rozpocząć uprawę nowalijek, które następnie będą wykorzystywane do przygotowania potraw przez kuchnię szkolną.  We wrześniu kolejny etap naszej międzynarodowej przygody – Turcja.

Posted in Erasmus.