ERASMUS+2023 – XVI LO W NOWYM PROJEKCIE

Październik 2023 r.. to początek  nowej przygody dla uczniów XVI LO. Po raz pierwszy wezmą udział w projekcie Erasmus+.
Międzynarodowy ogród warzywno-owocowy powstanie przy XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. To w ramach projektu “Erasmus”, w którym udział biorą także partnerzy z Turcji i z Włoch.
Nowy ogród będzie mieszanką upraw zachodniopomorskich oraz tych pochodzących z okolic Stambułu i Bari – mówi nauczycielka XVI LO Agnieszka Jastrzębska. – Będziemy robić ogród na terenie szkoły, zakupimy materiały i wspólnie podczas wizyty naszych partnerów, rozpoczniemy prace w tym ogrodzie. Przede wszystkim stawiamy na rzeczy charakterystyczne dla danego regionu, czyli my będziemy mieć swoje tradycyjne uprawy warzywno-roślinne, Włosi też swoje i Turcy te, które najlepiej się u nich uprawiają.
W całym projekcie najbardziej istotna jest jednak nauka języka – przyznaje uczeń XVI LO Mateusz Maciejewski. – Mnie, jak i przypuszczam większość uczniów, przyciąga wizja podróży i poznania osób z innych krajów. Przede wszystkim chciałbym zobaczyć, jak wygląda ich kultura i zobaczyć bardziej z bliska codzienne życie w innych krajach.

Prace przy zasiewaniu upraw w nowym ogrodzie ruszą wiosną przyszłego roku. Wówczas planowany jest także przyjazd uczniów z Turcji i z Włoch do Szczecina.

Tekst: Adam Wosik, Radio Szczecin
Posted in Dla uczniów, Erasmus.