EGZAMIN MATURALNY 2021 W XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Egzaminy maturalne AD 2021 rozpoczęte. Wczoraj nasi absolwenci zmagali się z językiem polskim na poziomie podstawowym, dzisiaj królowa nauk – matematyka.

Do egzaminów wieńczących naukę w XVI Liceum Ogólnokształcącym, w roku 2021 przystąpiło 80 absolwentów. Egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego i matematyki zdają obowiązkowo wszyscy maturzyści. Do podstawowego egzaminu z języka obcego nowożytnego z języka angielskiego przystępuje zdecydowana większość zdających, bo aż 94%. Tylko 5 uczennic wybrało język niemiecki.  Po raz pierwszy w naszej szkole odbędą się egzaminy z języka rosyjskiego.

Wyborami maturzystów pośród egzaminów na poziomie rozszerzonym, potwierdziły się najmocniejsze strony naszej szkoły, czyli matematyka, język angielski i biologia. To właśnie do egzaminów z tych trzech przedmiotów przystąpi największa liczba abiturientów.

Tegoroczny egzamin, podobnie do poprzedniego, odbywał się z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych wynikających z zagrożenia COVID-19. Matura 2021 kończy bardzo nietypowy rok szkolny, w którym uczniowie już od końca października 2020 uczyli się zdalnie, bez możliwości cieszenia się z ostatnich, wspólnych szkolnych dni.

Wyniki matur i odbiór ŚWIADECTW MATURALNYCH w dniu 5 lipca 2021 r.

Trzymamy kciuki za wszystkie wyniki, życzymy sukcesu w dostaniu się na wymarzoną uczelnię.

Zaglądajcie jak najczęściej do naszej maturalnej galerii i wspominajcie swoje ostatnie godziny pobytu w XVI LO.

MATEMATYKA POZIOM PODSTAWOWY 05.05.2021

JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY 04.05.2021