DZIEŃ OTWARTY XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Za nami pierwszy Dzień Otwarty  XVI Liceum Ogólnokształcącego – pierwszy nie jedyny.
Wydarzenie przygotowane przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 9 w Szczecinie połączone było z Festynem Rodzinnym pod hasłem „Żyj zdrowo i sportowo” – coroczną imprezą dla uczniów i ich rodziców. Kandydaci do klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z przyszłymi nauczycielami i zwiedzali XVI LO. Korytarze szkoły zapełniły się stoiskami z prezentacjami tematycznymi: chemicznymi, geograficznym, fizycznymi, matematycznymi, sportowymi  i plastycznymi. Niezwykle barwnie i ciekawie przygotowane było stoisko wymiany polsko-niemieckiej, w której od lat uczestniczą uczniowie naszej szkoły, przygotowane przez panią Edytę Jędrzejewską.
Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły pokazy chemiczny i biologiczny. Pani Joanna Majka-Nosal wraz z uczennicami klasy II d zaprosiła gości do niecodziennego doświadczenia. Krojenie dżdżownicy i jej obserwacja pod mikroskopem, to przedsmak tego, czym m.in. zajmować się będą uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej. Kulę ognia „wyczarowała” w pracowni chemicznej nauczycielka chemii pani Joanna Fik, a „wystrzałowe” stoisko, czyli pokaz broni Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego przygotował nauczyciel historii – pan Ryszard Kurtyka. Nad bezpieczeństwem czuwał na szkolny ratownik – pan Paweł Jastrzębski, który wraz z uczniami przygotował pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy.
Całości towarzyszyły artystyczne występy szczecińskich zespołów muzycznych i tanecznych, przedstawienie szkolnego teatru, pokazy sztuk walki, motocyklowe pokazy kaskaderskie, zawody sportowe, loteria fantowa i stoiska gastronomiczne.
Dzień Otwarty XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, to nie jedyny dzień, w którym można było poznać nasza szkolę. Wszystkich chętnych do odwiedzenia najnowszego szczecińskiego liceum ZAPRASZAMY KAŻDEGO DNIA.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Szkolne imprezy, Wszystkie.