PASOWANIE NA LICEALISTĘ 13 X 2022

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ PASOWANIE NA LICEALISTĘ

Dzień Edukacji Narodowej w XVI Liceum Ogólnokształcącym, to również święto wszystkich uczniów klas I, czyli Pasowanie na Licealistę.

Święto naszych nauczycieli, to okazja, by podziękować całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły oraz wprowadzić pierwszoklasistów w szeregi uczniów XVI LO. Oprawę artystyczną i przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IA i 1E przygotowała pani Małgorzata Kacprzykowska. Fantastycznymi konferansjerami byli Karolina Górecka oraz Leszek Lange. Całość ubarwiły występy: taneczny Pawła Orlewicza i muzyczny Anny Kuźniak oraz Julii Kaczorek.  Za  heblami Szymon Pluciński i Julian Ocimek.

Zgromadzona społeczność uczniowska ślubowała m.in.:
Godnie reprezentować szkołę oraz strzec jej honoru i dobrego imienia,
Rzetelnie i wytrwale zdobywać wiedzę i nowe umiejętności,
Respektować postanowienia statutu szkoły,
Wierzyć w osiągnięcie sukcesu w XVI Liceum Ogólnokształcącym.

Po części oficjalnej z udziałem pana dyrektora Macieja Grendy, Katarzyna Paluch i Kordian Sowa zaprosili na program NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE, aby obalić fałszywe teorie dotyczące relacji nauczyciel – uczeń.

Podziękowania dla wszystkich nauczycieli złożyła przedstawicielka Rady Rodziców, pani Joanna Mianowska. Rozdano wiele nagród, ale o tym w kolejnych relacjach…