DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ PASOWANIE NA LICEALISTĘ

Dzień Edukacji Narodowej w XVI Liceum Ogólnokształcącym, to również święto wszystkich uczniów klas pierwszych, czyli Pasowanie na Licealistę.

Święto naszych nauczycieli, to okazja, by podziękować całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły. To także święto wszystkich pierwszoklasistów i okazja by wprowadzić ich w szeregi uczniów XVI LO. Dla nich przygotowano specjalną uroczystość, która jest już na stałe wpisana do tradycji szkoły. Ślubowanie złożone “na ręce” pana dyrektora Macieja Grendy, to najważniejsza część ceremoniału. Jest symbolem dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej, sposobem na przywitanie w społeczności licealnej. Zgromadzeni uczniowie klas pierwszych ślubowali m.in.:
Godnie reprezentować szkołę oraz strzec jej honoru i dobrego imienia,
Rzetelnie i wytrwale zdobywać wiedzę i nowe umiejętności,
Respektować postanowienia statutu szkoły,
Wierzyć w osiągnięcie sukcesu w XVI Liceum Ogólnokształcącym.

Oprawę literacką i artystyczną przygotowała pani Anna Włoch. Uroczystość poprowadzili Maja Tyszka z klasy 2e oraz Krzysztof Wiśniewski z klasy 3a. Całość ubarwiły występy artystyczne. Tańcem klasycznym zaczarowali publiczność  uczniowie Lena Łanowiecka i Jędrzej Sęk z klasy 1a, muzycznie nastroiły Gabrysia Stachowska i Hania Kujawska z klasy 2a wykonując utwór sanah Nic dwa razy oraz Helena Szawracka z klasy 2b wykonując na skrzypcach utwór  z repertuaru Andrei Bocellego. Wiersz Juliana Tuwima pt. Nauka wyrecytowała Maja Tyszka. Wykonawczyniami szkolnego koncertu były również Sophia Domańska i Nadia Ivanowa  z klasy 1c, które zaśpiewały piosenkę z repertuaru Mateo Boccellego Chasing stars, a akompaniament zapewniły im Maja Burakiewicz z klasy 2c oraz Lena Kuśmierczak z klasy 2b. Niekwestionowaną gwiazdą wydarzenia był Patryk Mazur z klasy 2d, któremu co niektórych, udało się porwać do tańca brawurowym wykonaniem utworu Chucka Berry`ego Johny B.Goode.

W Dniu Edukacji Narodowej najważniejsi są nauczyciele i pracownicy oświaty. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom oraz pracownikom oświaty podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud złożyli dyrektor Maciej Grenda oraz przewodnicząca Rady Rodziców XVI LO, pani Iwona Bielaj-Fras. Szczególne podziękowania i gratulacje w tym dniu odebrali: pani Agnieszka Jastrzębska, która została uhonorowana nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz pani Sylwia Kazimierczak i pan Michał Mazur nagrodzeni przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Ogromne GRATULACJE!