DIGITAL YOUTH FORUM 2020 – NIE MOGŁO NAS TU ZABRAKNĄĆ

Digital Youth Forum 2020 – klasa 2A była tegorocznym reprezentantem XVI Liceum Ogólnokształcącego w internetowym, światowym wydarzeniu.

Czym jest DYF? To konferencja o edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Wydarzenie prowadzone było online, a pomiędzy poszczególnymi panelami uczestnicy mieli możliwość porozmawiać w wirtualnych klasach i podzielić się spostrzeżeniami, przemyśleniami.

DYF organizowane jest od 4 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet, uczniowie mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy. Ciekawy dobór tematów: od czysto technicznych (montaż zdjęć), po pogłębiające empatię (tolerancja), spowodował, że będziemy wypatrywali daty kolejnej edycji Digital Youth Forum i namówimy kolejne klasy do udziału w tym nietypowym, ale bardzo potrzebnym wydarzeniu.

Wojciech Kaczor

nauczyciel infrormatyki