CODE WEEK – EDYCJA 2020 JUŻ ZA NAMI

Kolejny raz uczniowie XVI LO pod opieką profesora Wojciecha Kaczora, wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu CODE WEEK 2020 (https://codeweek.eu/). Kolejny raz było to światowe święto kodowania.

CODE WEEK, to inicjatywa, która ma na celu propagowanie wiedzy informatycznej i przekonywanie nieprzekonanych o tym, że kodowanie nie jest trudne. Główną ideą stojącą za wydarzeniem, jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

W ubiegłym roku, w ramach Godziny Kodowania bawiliśmy się grami z wykorzystaniem algorytmów. W tym roku klasy drugie realizujące rozszerzony program  z informatyki, tworzyły projekty w programie Python. Do programowania za pomocą sesji on-line, w której uczestniczyli uczniowie klas II,  przyłączyła się również klasa 3a, która z racji nauczania hybrydowego, pozostaje w tym tygodniu w domu. Dla wielu jest to pierwsze spotkanie z tym językiem programowania i okazuje się, że nie jest on taki straszny.

Chociaż Code Week dobiega końca to nasza przygoda z językami programowania dopiero się zaczyna