BIOLOGIA W 2G - ZAJĘCIA W TERENIE

BIOLOGIA W 2G – CZY ONI UCIEKLI ZE SZKOŁY?

Zamiast siedzenia w ławkach, uczniowie klasy 2G pod okiem profesor Joanny Majki-Nosal, “uciekli” przed szkolę.  Taka to biologia w XVI LO.
Ostatnie dni lata, więc trzeba je wykorzystać na zajęcia w terenie. Uczniowie klasy 2G o profilu przyrodniczo – medycznym wzięli udział w niecodziennej lekcji biologii. Ich zadaniem było rozwiązanie karty pracy dotyczącej roślin nagozalążkowych. Okazuje się, że w otoczeniu naszej szkoły można znaleźć całkiem interesujące okazy tych roślin. Najciekawszą i najbardziej orientalną okazał się miłorząb dwuklapowy. Kto wie, może to właśnie dzisiaj ktoś “zaraził” się pasją do ogrodów?