KURS NA ANIMATORA CZASU WOLNEGO

ANIMATOR CZASU WOLNEGO – MAMY NOWE KWALIFIKACJE

To był bardzo pracowity weekend dla “szesnastkowiczów” – zdobywali nowe kwalifikacje. Tym razem poznawali tajniki pracy ANIMATORA CZASU WOLNEGO.

Na pomoc przybyła szczecińska firma 4 seasons, zajmująca się promowaniem aktywnej rekreacji. Wykwalifikowani instruktorzy zaproponowali wszechstronny program animacyjny, dostosowany do możliwości i potrzeb naszych szkolnych kursantów. Na początek zabawy integracyjne, zabawy rytmiczne dla dzieci i dorosłych oraz takie, które kształtują umiejętności komunikacyjne.

Kolejny etap szkolenia przyniósł najwięcej radości – baloniki. Młodzi adepci animacji poznali tajniki balonowych szaleństw, czyli  jak robić dekoracje z balonów, jak tworzyć balonowe zabawki i figury. Powstały pieski, kotki, myszki i całe mnóstwo kwiatów. Okazało się, że balonowe zabawy, to atrakcja czasu wolnego nie tylko dla najmłodszych. Podobnie jak malowanie twarzy. Powstawały twarzowe dzieła zainspirowane postaciami z kreskówek. Wszyscy kochają bańki mydlane. Te, które w promieniach jesiennego słońca tworzyli uczniowie “szesnastki”, były gigantyczne.

W wielu kolejnych zabawach uczniowie poprzez zabawę poznawali tajniki psychologii. Dowiedzieli się jak zapanować nad przepisami i regulaminami w zabawie, jak poprzez zabawę łagodzić konflikty oraz  jakie znaczenie w zabawie ma osobowość jej uczestników.

16 godzin szkolenia przyniosło wspaniały i wymierny efekt – nowe umiejętności, certyfikat potwierdzający ukończenie kursu oraz ogromną porcję zabawy i znakomicie spędzonego czasu wolnego w gronie rówieśników z XVI LO.

10.10.2021 r.