AKADEMICKI SZCZECIN – PROMOCJA UCZELNI W XVI LO

Po raz pierwszy gościliśmy w XVI LO przedstawicieli wszystkich najważniejszych uczelni ze Szczecina. Wszystko to w ramach projektu AKADEMICKI SZCZECIN.

Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Morska, Akademia Sztuki, Akademia Nauk Stosowanych oraz Collegium Balticum to szkoły wyższe, które przygotowały swoje stoiska informacyjne. Skala imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania. Choć głównymi odbiorcami ofert przygotowanych przez uczelnie byli tegoroczni Maturzyści, to jednak wszyscy uczniowie, począwszy od klas pierwszych, licznie odwiedzili atrakcyjnie przygotowane stoiska. Informacje o proponowanych przez uczelnie kierunkach, zasadach rekrutacji, zasadach studiowania, możliwościach uzyskania pracy po ukończeniu danego kierunku oraz codziennym studenckim życiu, to tylko niektóre tematy, jakimi zainteresowani byli uczniowie “szesnastki”.
Uczelnie zaprezentowały bogatą ofertę promocyjną: pokazy techniczne, materiały edukacyjne, gadżety promocyjne, a największą gwiazdą naszych szkolnych targów okazał się pies-robot, czyli technologiczna maskotka Wydziału Inżynierii Technicznej i Mechatroniki ZUT.
W ramach szkolnego wydarzenia uczniowie klas IV uczestniczyli w dwóch spotkaniach. Pierwszym był wykład motywacyjny, który wskazał jak ważne jest dokonanie właściwego wyboru kierunku dalszej nauki pod kątem późniejszego zatrudnienia. Maturzyści dowiedzieli się jakie zawody w najbliższych latach mogą zniknąć z mapy zawodów, jakie profity czekają na studentów, którzy zdecydują się pozostać na studiach w Szczecinie, a my dowiedzieliśmy się jakie są preferencje czwartoklasistów w nieodległym już wyborze szkół wyższych.
Podczas drugiego spotkania indywidualnie prezentowały się poszczególne uczelnie goszczące w tym dniu w XVI LO.
Jeżeli wśród naszych uczniów był do tej pory ktoś, kto nie znał akademickiego Szczecina, to po takiej promocji szkół wyższych wszyscy już wiedzą, że warto STUDIOWAĆ W SZCZECINIE.

Posted in Dla uczniów.