ABSOLWENCI ROCZNIK 2025 W SALONIE MATURZYSTÓW

Tegoroczni Maturzyści  XVI LO wzięli udział w największym wydarzeniu przeznaczonym dla przyszłych studentów – SALONIE MATURZYSTÓW.

Już po raz 18 przygotowano tę formę “spotkania matury ze studiami”. W tym roku największe targi uczelni wyższych odbyły się w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Tłumy absolwentów szkół średnich rocznik 2025 przybyły z nadzieją na poznanie swojej przyszłej uczelni. Liczne stoiska, na których prezentowały się wszystkie szczecińskie szkoły wyższe, przyciągnęły również naszych czwartoklasistów. Prezentacjom towarzyszyły spotkania z pracownikami uczelni, ekspertami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami, a także z ekspertami rynku pracy. Młodzież goszcząc w salach wykładowych, w tym w auli wydziału humanistycznego, miała możliwość wysłuchania kilku wykładów. Wśród prezentowanych tematów znalazły się m.in.: wykład Wojciecha Małeckiego b. dyrektora CKE i współtwórcy polskiego systemu egzaminów zewnętrznych p.t. Matura 2025: co każdy zdający wiedzieć powinien, wykład Filipa Smętka, nauczyciela matematyki w XIII LO p.t. Egzamin maturalny 2025 z matematyki, czy wykład zaprezentowany przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu p.t. Egzamin maturalny 2025 z przedmiotów dodatkowych. .

Dla Maturzystów z XVI LO był to pierwszy w tym roku szkolnym krok do poznania propozycji akademickiego Szczecina. Dla wielu wydarzenie było inspiracją do dalszego poszukiwania właściwej dla siebie drogi edukacyjnej, a dla wielu potwierdzeniem, że studia w Szczecinie to znakomity wybór