WYPRAWA DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO - LALKA

A WIECZOROWĄ PORĄ UCIEKNIEMY DO ŚWIATA EMOCJI

Jeden z czerwcowych tygodni upłynął w naszej szkole pod znakiem Dni Humanistycznych. Był turniej improwizacji teatralnych, konkurs wiedzy o literaturze romantyzmu i pozytywizmu. Jednak nie samą szkołą uczniowie żyją.

Zwieńczeniem polonistycznych imprez stało się wspólne wyjście do Teatru Współczesnego. Pretekstem okazała się premiera „Lalki”, spektaklu na motywach powieści Bolesława Prusa. Organizatorami i opiekunami byli nasi poloniści – pani Aleksandra Mencel i pan Marcin Różański. „Szesnastkowicze” stawili się w licznym gronie, a reprezentowane były klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 2d, 2e oraz 2f. W kuluarach można było usłyszeć wiele pozytywnych opinii uczniowskich o historii Izabeli Łęckiej i Stanisława Wokulskiego w wersji 2.0.

Niedzielne emocje po “Lalce” jeszcze nie opadły, a my już zatęskniliśmy za teatrem. Tym razem byliśmy kameralną grupą. Drugoklasiści wraz z polonistą, panem Marcinem Różańskim, obejrzeli spektakl “Być jak Beata”. Zespół Teatru Współczesnego sprawił, że środowy wieczór był wyjątkowy.

Po wakacjach czekają nas kolejne artystyczne doznania. Zapraszamy do teatru