W XVI LO ŚWIĘTA ZACZYNAJĄ SIĘ OD JARMARKÓW

Przed Świętami Bożego Narodzenia nie mogło zabraknąć wizyty na berlińskim jarmarku. Klasy 3a, 3d, 4b i 4c pomimo deszczowej aury wybrały się do Berlina.
W programie znalazło się panoramiczne zwiedzanie ciekawych punktów na mapie stolicy Niemiec, a umieszczonych przy Alei pod Lipami: Zamek Królewski, Plac Aleksandra z Ratuszem, wieżą telewizyjną i fontanna Neptuna, Uniwersytet Humboldta, operę, plac Belbela i najpiękniejszy barokowy budynek stolicy – Zeughaus, czyli dawny arsenał pruski. Trasa piesza rozpoczęła się od zwiedzania Bramy Branderburskiej, Akademii Sztuki i Pomnika Pomordowanych Żydów Europy. Na dłużej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Muzeum Historii Naturalnej, w którym zgromadzone eksponaty zabrały ich m.in. w głąb Ziemi, w przestrzeń Układu Słonecznego, ukazały ewolucję ziemskich organizmów i faunę wodną.
Przygoda w Berlinie zakończyła się wizytą na Świątecznym Jarmarku przy Alexanderplatz. Chłód i deszcz nikomu nie zepsuł przedświątecznego nastroju.