SUKCES ZAWODNICZEK UKS POMORZANIE W LICEALIADZIE

Kolejny sukces naszych uczennic – zwycięstwo Uczniowskiego Klubu Sportowego Pomorzanie w Licealiadzie 2022.

Oprócz rozgrywek ligowych zawodniczki naszego klubu działającego przy XVI LO, w tym uczennice naszej szkoły, reprezentowały XVI Liceum Ogólnokształcące w rozgrywkach Licealiady Szczecina i Licealiady wojewódzkiej. W obu rozgrywkach, do etapu finałowego, reprezentacja naszej szkoły pod wodzą trenera Tomasz Nitzlera, wygrała wszystkie swoje mecze nie tracąc żadnego seta.
Dziewczyny z UKS Pomorzanie nie miały sobie równych w finałach, jakie rozegrały się 13 kwietnia 2022 r. w XVI LO.
Zespół w składzie: P. Jędrzejewska, A. Kostrubiec, N. Kukuła, A. Mroczkowska, A. Ogrodnik, K. Raburska, I. Rusinek, G. Trepka, M. Wieczorek, Z. Zdanowicz pod opieką trenera Tomasza Nitzlera zmierzyły się w turnieju finałowym z zespołami ze Szczecinka i Gryfic.

🏐XVI LO – I LO Szczecinek 2:1
🥇XVI LO – ZS Gryfice 2:0

Nasze Pomorzanki okazały się najlepsze w województwie zachodniopomorskim wśród szkół ponadpodstawowych w ramach rozgrywek piłki siatkowej dziewcząt. Zawodniczki na co dzień uczące się w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie wygrały wojewódzką Licealiadę 2022!

Gratulacje dla drużyny i trenera!

Zapraszamy przyszłe licealistki do podjęcia nauki i treningu w najlepszym Liceum w Szczecinie i województwie