XVI LO W GRONIE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ – PERSPEKTYWY 2022

MAMY TO! W tegorocznym plebiscycie RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH, XVI Liceum Ogólnokształcące zdobyło tytuł SZKOŁY BRĄZOWEJ. 🥉🏆 Otrzymaliśmy brązową tarczę!
Ranking Liceów Ogólnokształcących wydawnictwa PERSPEKTYWY uwzględnia szkoły dla młodzieży, w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.
Licea ogólnokształcące oceniane były za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Tytuł SZKOŁY BRĄZOWEJ zobowiązuje, a to oznacza, że przed nami jeszcze więcej pracy na drodze po srebrną tarczę.
Za tegoroczny wynik dziękujemy NAUCZYCIELOM, ABSOLWENTOM 2021 oraz ICH RODZICOM👏👏👏