2C W MUZEUM HISTORII MEDYCYNY

2C ZGŁĘBIA TAJNIKI MEDYCYNY – ODWIEDZINY W MUZEUM

Medycyna, to nauka, której historia sięga czasów starożytnych. Jak wyglądała medycyna w XIX i XX wieku, przekonali się uczniowie klasy 2C.

Uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej w ramach lekcji biologii, odbyli wycieczkę do muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Szczecinie, które mieści się w budynku Rektoratu Pomorskiej Akademii Medycznej.

Od 1960 r. zaczęto w muzeum gromadzić archiwalia, starodruki i przedmioty związane z historią nauk medycznych. Obecnie podstawą kolekcji są eksponaty paleopatologiczne oraz bogata kolekcja mikroskopów. Znajdują się tam również meble stanowiące wyposażenie XIX-wiecznej apteki, przybory używane do produkcji leków, wagi wraz z odważnikami, jak również materiały reklamowe firm farmaceutycznych z 1929. Jest to jedyna taka ekspozycja w Polsce.

Po muzeum młodzież oprowadziła kierownik Zakładu Historii Medycyny i Etyki Lekarskiej dr hab. prof. PUM Aleksandra Kładna, która jest opiekunem zbiorów.