1C - LEKCJA BIOLOGII NA ZUT-CIE

1C JUŻ UCZY SIĘ W PRACOWNIACH ZUT

Klasa 1C pod opieką pani Joanny Majki-Nosal uczestniczyła w zajęciach z mikrobiologii oraz technologii żywienia w pracowniach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej zostali podzieleni na dwie grupy. Członkowie pierwszej, w trakcie swoich warsztatów zdobywali wiedzę na temat probiotyków. Ich zadaniem było wykrycie, przy pomocy mikroskopu, jakie rodzaje drobnoustrojów znajdują się w badanej tabletce.
Druga grupa uczestniczyła w zajęciach z technologii żywienia. Celem zajęć było przygotowanie naszego regionalnego przysmaku, czyli paprykarzu szczecińskiego oraz wypiekanie bułek.
Warsztaty pochłonęły naszych uczniów. Pokazały jak można wykorzystać naukę w życiu codziennym.
Dziękujemy za zaproszenie
Posted in Dla uczniów.