UCZNIOWIE KLAS IV ODWIEDZILI SALON MATURZYSTÓW

Tegoroczni Maturzyści  XVI LO wzięli udział w największym wydarzeniu przeznaczonym dla przyszłych studentów – SALONIE MATURZYSTÓW.

Już po raz 17 przygotowano tę formę “spotkani matury ze studiami”. W tym roku największe targi uczelni wyższych odbyły się w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Tłumy absolwentów szkół średnich rocznik 2024 przybyły z nadzieją na poznanie swojej przyszłej uczelni. Liczne stoiska, na których prezentowały się wszystkie szczecińskie szkoły wyższe, przyciągnęły również naszych czwartoklasistów. Prezentacjom towarzyszyły spotkania z pracownikami uczelni, ekspertami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami, a także z ekspertami rynku pracy. Młodzież goszcząc w salach wykładowych, w tym we wspanialej auli wydziału humanistycznego, miała możliwość wysłuchania kilku wykładów. Wśród prezentowanych tematów znalazły się m.in.: Matura 2023: co każdy zdający wiedzieć powinien, wykład zaprezentowany przez Wojciecha Małeckiego, współtwórcę polskiego systemu egzaminów zewnętrznych, czy Niezmienniki maturalne na egzaminie z języka polskiego, wykład zaprezentowany przez Anetę Korycińską.

Dla Maturzystów z XVI LO był to pierwszy w tym roku szkolnym krok do poznania propozycji akademickiego Szczecina. Dla wielu wydarzenie było inspiracją do dalszego poszukiwania właściwej dla siebie drogi edukacyjnej, a dla wielu potwierdzeniem, że studia w Szczecinie to znakomity wybór.

Posted in Dla uczniów.