TO BYŁY NIEZWYKŁE CZTERY WSPÓLNE LATA W XVI LO

Pożegnanie pełne wzruszeń z bagażem wspaniałych wspólnych wspomnień. Tak przebiegło zakończenie nauki uczniów klas IV.

W dniu, w którym po wspólnych latach nauki trzeba się żegnać, zawsze jest dużo emocji. W tym roku po raz pierwszy pożegnaliśmy rocznik, który w XVI LO spędził aż cztery lata. W 2019 roku powitaliśmy nastolatków pełnych obaw, lekko wystraszonych, którzy jeszcze się nie znali, by w 2023 pożegnać młodych, samodzielnych, kreatywnych, nowocześnie myślących młodych ludzi, gotowych na podbój świata.W specjalnie przygotowanej na ten dzień hali sportowej, spotkały się klasy: 4A matematyczno – informatyczna, 4B matematyczno – psychologiczna, 4C przyrodniczo – medyczna i 4D rekreacyjno – turystyczna, rodzice absolwentów, nauczyciele XVI LO oraz pracownicy administracji i obsługi.

Zebranych powitał dyrektor Maciej Grenda, który w zabawny, ale też sentymentalny sposób podsumował wspólne cztery lata. Niezwykle wzruszającym był moment, w którym reprezentacje klas słowami własnych wierszy pożegnały swoich wychowawców: pana Wojciecha Kaczora, panią Iwonę Krukowską, panią Izabelę Markowską-Żuk i pana Michała Mazura. Dyrektor Maciej Grenda oraz wicedyrektor Agnieszka Wilkowska otrzymali pamiątkowe kwiaty od przedstawicielek Rady Rodziców, pań Kingi Kulpy i Edyty Tracz. Następnie przyszła kolej na wyróżnienia. Pan dyrektor nagrodził najlepszych. Na początek nagrody dla uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych, pracowali w ramach samorządu uczniowskiego, pomagali w obsłudze szkolnych wydarzeń, zdobywali nagrody w działaniach pozaszkolnych. Kolejnymi nagrodzonymi byli ci, którzy odnosili sukcesy w nauce  i uzyskali najwyższą średnią ocen końcowych. Byli to: z klasy 4a – Aleksandra Łonyszyn, Beata Tuszyńska, Maciej Pawłowski i Bartłomiej Tracz, a klasy 4b – Adrian Kurdel, Urszula Żeszczuk i Jędrzej Skrzypiński, z klasy  4c – Alicja Bęczkowska i Magdalena Marfionek. Wszyscy uczniowie zostali wpisani do Złotej Księgi. Tradycją XVI Liceum Ogólnokształcącego jest przyznawanie nagrody Maxima Cum Lauda dla ucznia, który przez 4 lata nauki uzyskiwał najwyższe wyniki w nauce. Tegorocznym laureatem został Adrian Kurdel, trzykrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów, trzykrotny stypendysta Rady Rodziców XVI LO, realizujący Indywidualny Program Nauki z matematyki. Laureatem nagrody Osobowość Rocznika został Jędrzej Skrzypiński, niezwykle charyzmatyczna postać, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, pracujący na rzecz szkoły, ale przede wszystkich dla swoich rówieśników. Podziękowania za pracę na rzecz szkoły z rąk dyrektora Grendy odebrały mamy tegorocznych absolwentów. Całość uroczystości przeplatana była występami artystycznymi uczniów naszej szkoły, w tym tegorocznej absolwentki, uczennicy klasy 4c, Anny Kuźniak, która przez cztery lata sprawiała, że podczas każdej uroczystości szkolnej płakaliśmy ze wzruszenia.

Drodzy Uczniowie, Absolwenci, życzymy Wam samych sukcesów podczas egzaminu maturalnego, udanej rekrutacji na wymarzone studia i podboju świata. Dziękujemy za cztery wspólne lata w XVI Liceum Ogólnokształcącym.

28.04.2023 r.

Posted in Dla uczniów.