16 WSPANIAŁYCH Z “SZESNASTKI” RATUJE ŻYCIE

16 października 16 uczniów z XVI LO stało się prawdziwymi bohaterami. Idąc za wzorem swoich nauczycieli stałych krwiodawców, przyłączyli się do akcji TWOJA KREW MOJE ŻYCIE.
Nasi trzecioklasiści, choć do matury zostało jeszcze kilka miesięcy, zdali pierwszy egzamin dojrzałości. I to w jakim stylu! W minioną środę, pierwszy raz oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Grupa licząca, nomen omen, 16 wspaniałych młodych ludzi, miała w tym dniu wsparcie. Towarzyszyli im nauczyciele, pan Marcin Różański oraz pan Paweł Jastrzębski, którzy są wieloletnimi honorowymi krwiodawcami. Uczniowie poznali całą procedurę, która obowiązuje wszystkich dawców – rejestrację, pobranie próbek do analizy, badanie lekarskie i finalną donację. Wszyscy byli dzielni i uśmiechnięci, a otrzymane czekolady osłodziły tę wyjątkową chwilę. Za dwa miesiące planujemy następne wyjście, bo są już kolejni chętni.
Zapraszamy do przyłączenia się do licealnej ekipy „krewniaków”!