16 W SKALI BEAUFORTA-MORSKIE PODRÓŻE XVI LO

Jak zapewne wiecie w Naszym Liceum działa Szkolne Koło Edukacji Morskiej. Właśnie rozpoczęliśmy drugi rok działalności.

Pierwszy rok to głównie zajęcia na Darze Szczecina, ale również na Biesie i Dumie oraz planowane rejsy pełnomorskie…   W warunkach jakich przyszło nam pracować nie wszystkie plany zrealizowaliśmy, ale liczymy na to, że przyszły sezon będziemy mogli spędzić pod żaglami. Na razie przygotowujemy się teoretycznie – już niebawem ruszymy ze szkoleniami online. Na pierwszy ogień bierzemy łączność na morzu, czyli kurs na Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu (SRC), który startuje w przyszłym miesiącu. W czasie pandemii nie siedzimy z założonymi rękami i organizujemy też zaplecze dla naszych przyszłych spotkań. Powiększa nam się żeglarska biblioteczka na zapleczu pracowni informatycznej… Jeżeli chcecie dołączyć do „16 w skali Beauforta” skontaktujcie się z prof. Kapitanem Wojciechem Kaczorem.

Na zdjęciach nasza pracownia oraz  niektórzy żeglarze z XVI LO na spotkaniach SKEM i Centrum Żeglarskiego