SIMRACEING W XVI LO – NAUKA W MĘSKIM STYLU

Simraceing w XVI LO. Omicron i wywołana nim przerwa w nauczaniu stacjonarnym spowodowała, że zmuszeni jesteśmy przesunąć premierę nowej atrakcji w Naszej Szkole. Ale co się odwlecze…

Od wczoraj, dzięki ciężkiej pracy dwóch uczniów z klasy 3A- Wojciecha Urbańskiego i Bartłomieja Tracza, w XVI LO można sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu sportowego samochodu na stanowisku do SIMRACEINGU. Konstrukcja oparta jest na nitowanych profilach aluminiowych i fotelu ze Skody Roomster. Na razie prototyp wyposażony jest w starszy model kierownicy a obraz zapewnia laptop, ale jest to wersja rozwojowa i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Stanowisko zaprezentujemy Wam na szkolnym korytarzu, jak tylko wrócimy z nauczania zdalnego.

Dziękujemy Radzie Rodziców XVI LO za sfinansowanie profili aluminiowych będących bazą konstrukcji oraz pozostałym sponsorom (Bartek –kierownica, prof. Kaczor –fotel, CMI –branding). Już przymierzamy się do kolejnego, ulepszonego projektu, więc jeżeli zalega Wam gdzieś monitor lub kierownica i chcecie się przyczynić do powstania drugiego stanowiska, to przynieście niepotrzebne Wam sprzęty do pracowni Informatycznej. Może w przyszłości jakieś mistrzostwa na kilka stanowisk?

RELACJA W RADIU SZCZECIN