PRÓBNA MATURA 2021 W XVI LO

“SZESNASTKOWI” MATURZYŚCI PRZED WIELKĄ PRÓBĄ 2021

Próbny egzamin maturalny w XVI LO za nami i przed nami. Do sprawdzenia swoich możliwości przystąpili uczniowie klas III.

To najtrudniejszy rok szkolny w historii szkoły, nauczanie zdalne sprawiło, że przygotowania do matury nie wyglądają jak zawsze. Pomimo tego, w dniach 3 – 16 marca 2021 roku, absolwenci XVI LO mogą zmierzyć się z wymaganiami egzaminu maturalnego. Jest to największa w roku szkolnym 2020/2021 próba, zorganizowana w systemie stacjonarnym.

W pierwszym dniu, 83 zdających przystąpiło do próbnego egzaminu z języka polskiego. Najchętniej wybieranym tematem był “Pan Tadeusz”, ale to od lat nikogo nie dziwi. Kolejny dzień, to matematyka. Jak z królową nauk poradzili sobie “szesnastkowi” maturzyści? Odpowiedzi tak różne, jak różna jest miłość do tego przedmiotu. A, że w naszej szkole matematyka ulubiona jest, więc zadowolenia nie brakuje.

Przed trzecioklasistami w kolejnych dniach, kolejne wyzwania: języki obce i rozszerzenia z wybranych przez nich przedmiotów.

Trzymamy kciuki!

04.03.2021