XLV Olimpiada Wiedzy Technicznej

Organizowana po raz 45 Olimpiada Wiedzy Technicznej odbywa się dzisiaj w XVI Liceum Ogólnokształcącym.
To II etap olimpiady (eliminacje rejonowe), organizowanej przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. XVI Liceum Ogólnokształcące stało się w tym roku gospodarzem tak prestiżowego konkursu.
Celem olimpiady jest budzenie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej. Olimpiada Wiedzy Technicznej rozgrywana jest trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd. Laureaci konkursów mają „otwarte drzwi” na najlepsze techniczne uczelnie w Polsce.
Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników.
XVI Liceum Ogólnokształcące
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.