“Wnosimy radość do Domu Smutku”

„Dom Smutku” – to Schronisko dla Osób Bezdomnych Chorych Somatycznie przy ulicy Hryniewieckiego w Szczecinie. Ktokolwiek odwiedzi ten dom, od razu zrozumie skąd to określenie.
Mieszkańców „Domu Smutku” odwiedzili uczniowie XVI LO – wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń”. Wnieśli ze sobą radość – przede wszystkim samą obecnością, uśmiechem, poświęconym czasem. Organizatorami spotkania były panie Aleksandra Sileńska i Anna Butrym oraz wolontariusze pod opieką pani Małgorzaty Iwin.
Szesnastu wolontariuszy szkolnego Klubu zaangażowało się w przygotowanie i przebieg spotkania, które odbyło się 24 marca. Zawieźli ciasta, pomagali w przygotowaniu stołów, częstowali mieszkańców wypiekami, ale przede wszystkim byli tam razem z nimi. Zobaczyć uśmiech na twarzach samotnych osób – to najpiękniejsza nagroda.
Niektórzy z naszych wolontariuszy dzielili się również swoimi talentami. Sylwia Olejnik wykonała piosenkę Anny Jantar, którą razem z nią zaśpiewali mieszkańcy Schroniska.
Dziękujemy mieszkańcom schroniska za gościnę i za mile spędzony czas.