UCZNIOWIE XVI LO MAJĄ DOSTĘP DO CYFROWYCH PUBLIKACJI

XVI Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do ogólnopolskiego projektu ACADEMICA. To cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, która  pozwala na dostęp do 3 milionów publikacji zgromadzonych w zasobach Biblioteki Narodowej.
Academica pozwala na dostęp do pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich, lektur szkolnych oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, w rozwijaniu zainteresowań i w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.
W XVI LO koordynatorem projektu jest pani Lilianna Grzegorczyk, do której można zgłaszać się chcąc korzystać za zbiorów.

 

A oto komunikat z cyfrowej platformy ACADEMICA skierowany do uczniów:
Miliony publikacji dostępne w Bibliotece XYZ!
Miło nam poinformować, że od dnia 7 października 2019 r. Czytelnicy uzyskają dostęp do platformy Academica.
Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe.
Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.
Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać
w Bibliotece szkolnej w godzinach 9.00 do 14.00
 na przeznaczonym do tego celu komputerze.
Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.
Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.
Zapraszamy serdecznie!
Posted in Bez kategorii, Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.