PONOWNA PODRÓŻ Z ALEKSANDREM DOBĄ

Już po raz drugi uczniów naszej szkoły odwiedził znakomity podróżnik, kajakarz, pan Aleksander Doba. Wraz z gościem uczniowie klas turystyczno-rekreacyjnych przemierzali przez ocean przygód.

W tegorocznych opowieściach pojawiła się rodzina polickiego podróżnika. Usłyszeliśmy o wodnych podróżach z synem, wnukami i planach  na podróże z żoną. Najwięcej wspomnień i opowieści dotyczyło oczywiście trzech największych wypraw przez Atlantyk. Każda była inna, każda wiodła innym szlakiem, ale wszystkie były pełne przygód. Uczniowie zobaczyli wiele zdjęć robionych przez samego pana Aleksandra, będących ilustracjami oceanicznych podróży.
Przyszli podróżnicy z XVI LO dopytywali o początki pasji i podróży. Dowiedzieli się, że wcale już nie taki młody Aleksander, rozpoczął przygodę z kajakiem już po 30 roku życia. Przepłynął  setki kilometrów pokonując polskie rzeki i wybrzeże, bijąc coraz to nowe rekordy. Mało kto wiedział, że oprócz kajaków, w życiu Ola pojawiały się skoki spadochronowe, loty szybowcami i kolarstwo. I wszędzie był doskonały.
Uczniowie i nauczyciele zafascynowani opowieściami, mogli nabyć książki, których autorem jest pan Aleksander: “Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean.”, “Na fali i pod prąd.” oraz biografię podróżnika – “Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk”, autorstwa Dominika Szczepańskiego. Pozycje opatrzone dedykacją i autografem kajakarza będą wspaniałą pamiątką po spotkaniu, tak jak wszystkie wspólne zdjęcia, do których wraz z uczniami cierpliwie pozował nasz gość.
DZIĘKUJEMY PANIE ALEKSANDRZE
18 XII 2019