Sukces w III edycji OLIMPIADY CYFROWEJ 2018/2019

HUBERT WŁODARCZYK uczeń klasy matematyczno-psychologicznej XVI LO zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiej OLIMPIADY CYFROWEJ. 20 LISTOPADA 2018 roku odbył się I etap.

Wzięło w nim udział 2 584 uczniów i uczennic z 300 szkół w całej Polsce. Do II etapu zostało przyjętych 290 osób, które otrzymały co najmniej 67,33 pkt. Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line, mini-projektów oraz zawodów finałowych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są “Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów”.

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników i użytkowniczek mediów cyfrowych, czyli takich, którzy/które są krytycznymi odbiorcami informacji, rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy i użytkowniczki są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Uczestnicy olimpiady mogą uzyskać tytuł LAUREATA OLIMPIADY CYFROWEJ, a tym samym zdobyć:

• jeden z trzech indeksów Collegium Civitas wraz ze zwolnieniem z rocznego czesnego,
  • indeks Akademii Leona Koźmińskiego wraz ze zwolnieniem z rocznego czesnego,
  • przywileje podczas rekrutacji na studia

Hubertowi życzymy powodzenia!

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.