DZIEŃ OTWARTY W XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Wszystkich uczniów klas VIII zapraszaliśmy do odwiedzenia naszej szkoły w dniu 3 kwietnia 2020 r. Niestety, spotkamy się dopiero, gdy wszyscy będziemy bezpieczni.
Póki co, zachęcamy Was do odwiedzania naszej strony www.lo16.szczecin.pl oraz facebooka. Przeglądajcie wydarzenia, którymi żyła nasza szkoła w ostatnich miesiącach, zobaczcie, jak pracowali, uczyli się  i bawili uczniowie “szesnastki” w ostatnich latach. Poznacie nas w ten sposób, dowiecie się jacy jesteśmy, zanim staniecie się jednymi z nas.
A kiedy już powrócimy w mury szkoły – przyjdź i odwiedź nas. Może to będzie kwiecień, a może maj? Czekają na Was wystawy, pokazy naukowe, stoiska doświadczalne i wykłady. Przeżyjecie  artystyczne przygody, w których wraz z uczniami „szesnastki” będziecie mogli wziąć udział. Dowiecie się też, jak dobrze przygotować się do rekrutacji.
Zapraszamy na godzinę 14.00 na WIELKIE POWITANIE w sali gimnastycznej. Po nim każdy odwiedzający “szesnastkę” uda się na wybrane przez siebie zajęcia naukowe. W XVI LO nowi uczniowie uczyć się będą w klasach o profilach medyczno-przyrodniczym, matematyczno-informatycznym, matematyczno-psychologicznym (kognitywistycznym) oraz najnowszym, europejsko-turystyczno-lingwistycznym. Zgodnie z planowanym wyborem profilu, każdy odwiedzający będzie mógł przygotować się do swojej naukowej kariery korzystając z programu Dnia Otwartego.
W programie m.in.:
  • warsztaty biologiczne “Reakcja dżdżownicy na różne bodźce” oraz “Serce – cudowna pompa ssąco-tłocząca”
  • warsztaty chemiczne “Kwasy i zasady – barwienie probówek”, pokaz chemiczny
  • prezentacja multimedialna “Zdrowy styl życia”, interaktywne ćwiczenia i konkurs wiedzy o zdrowiu
  • KAHOOT MATEMATYCZNY – zadania matematyczne na tabletach z nagrodami dla najlepszych
  • warsztaty domowego budżetu “Ekonomia na co dzień”
  • warsztaty informatyczne “Drukowanie w 3D – praca czy zabawa?”
  • wystawa historyczna “Ojcowie niepodległości”
  • “Pierwsza pomoc” warsztaty w języku angielskim
  • “Poradnik rekrutacyjny – jak dobrze wybrać szkołę i profil klasy”
  • trening z CHEERLEADERKAMI XVI LO, pokazy układów