MATURZYŚCI W MORSKIM ODDZIALE STRAŻY GRANICZNEJ

Nasi maturzyści wzięli udział w Dniu Otwartym Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Szczecinie. To kolejne wydarzenie w ramach orientacji zawodowej dla absolwentów XVI LO.
Uczniowie klas III poznali zadania jakie wykonują funkcjonariusze Straży Granicznej oraz zobaczyli sprzęt wykorzystywany w ich codziennej pracy. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość jego wypróbowania. Najodważniejszą okazała się Natalia, która założyła ciężki skafander ochronny, zakładany przez strażników, gdy zachodzi potrzeba podejścia do ewentualnego ładunku wybuchowego.
Straż Graniczna, to formacja, która ma swoją piękną historię. Funkcjonariusze Archiwum SG zaprezentowali uczniom bogate zasoby sali tradycji i archiwalnych dokumentów.
Zainteresowani służbą w formacji uczniowie mieli możliwość uzyskania na miejscu wszelkich informacji o trwającym naborze do służby w Straży Granicznej.

29 X 2019