1 MATEMATYCZNY MARATON MATURALNY JUŻ ZA NAMI

Panie Sylwia Dudczak-Wachowska oraz Renata Mogielska, nauczycielki matematyki w XVI LO, rozpoczęły tegoroczną serię spotkań z trzecioklasistami w ramach MATEMATYCZNEGO MARATONU MATURALNEGO.
Celem przedsięwzięcia jest osiągnięcie przez maturzystów jak najlepszego wyniku na egzaminie z matematyki, poprzez umiejętne rozwiązywanie zadań otwartych. Pod czujnym „okiem” pań profesor, uczniowie rozwiązywali zadania maturalne z 2018 roku, zwracając szczególną uwagę na zapis rozwiązań, czy również na kolejność rozwiązywania zadań. Tym razem były to zadania z zakresu równań i nierówności. Widząc zapał uczniów i fantastyczną rywalizację między nimi, można być pewnym, że pomysł na taką formę przygotowań do matury, sprawdza się znakomicie. Co następnym razem? Może funkcje?