WSPOMNIEŃ CZAR – za nami wzruszający wieczór

Niezapomniane, niezwykłe chwile mogliśmy przeżyć w ostatni wtorek, patrząc na wzruszenia naszych seniorów.
To właśnie dla nich XVI Liceum Ogólnokształcące, Szkolny Klub Wolontariusza “Otwarta dłoń”, Stowarzyszenie “Razem Łatwiej” oraz parafia p.w. św. Józefa, zorganizowały koncert pt. WSPOMNIEŃ CZAR. Gwiazdami wieczoru był kwartet wokalny SWEET FOUR, który a capella lub z akompaniamentem wykonywał utwory znane nam z filmów i kabaretów z okresu międzywojennego XX wieku.
Niespodzianką dla licznie przybyłych gości, był wykład poświęcony życiu i artystycznemu dorobkowi Jana Kiepury, po którym usłyszeliśmy utwory znane z wykonań mistrza, w tym słynne „Brunetki, blondynki….”. Wykład przygotowała pani Ludmiła Kopycińska, a wzruszeń artystycznych dostarczył nam tenor, pan Krzysztof Machowski.
Kwartet SWEEET FOUR wystąpił w składzie: Krzysztof Machowski – tenor
                                                                                     Adam Baran – baryton
                                                                                     Alfred Schelenz – tenor
                                                                                     Wojciech Szyliński – bas
                                                                                    Jan Kępinski – akompaniament
W czasie koncertu usłyszeliśmy znane wielu pokoleniom utwory takie jak: “Ach, jak przyjemnie”, “Całuję Twoją dłoń, Madame”, “Śpij, kochanie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych. Jak okazało się tego wieczoru – kochają je śpiewać wszyscy, niezależnie od wieku.
Dziękujemy wspaniałym artystom, wszystkim przybyłym gościom oraz organizatorom za cudowną lekcję muzycznej historii i podróż w lata 20, 30, 40…
Zapraszamy do oglądania programu ARKA, w który znajdzie się relacja z koncertu przygotowana przez TVP Szczecin.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.