V Festyn Rodzinny i Dzień Otwarty w XVI LO

Laptop ufundowany przez firmę Polbit, to główna nagroda tegorocznego festynu rodzinnego zorganizowanego w XVI Liceum Ogólnokształcącym. Atrakcjami licytacji stały się: koszulka z autografem rapera SOBOTY, piłka z autografami szczecińskich siatkarzy Plus Ligi, t-shirt z podpisem znakomitego kajakarza Aleksandra Doby, bezcenny londyński dziadek do orzechów oraz karnet do salonu SPA.
Już po raz piąty odbył się w naszej szkole majówkowy festyn z udziałem uczniów, ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, z udziałem absolwentów wszystkich roczników Gimnazjum nr 9, uczniów klas III odwiedzających szkołę w ramach Dnia Otwartego oraz wielu znakomitych gości. Moc atrakcji przygotowanych na ten dzień, sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie bez względu na wiek, siłę, talent i pojemność żołądka. Na scenie  uczestnikom festynu towarzyszyły wspaniałe występy wokalne, instrumentalne i taneczne, pokazy sztuk walki oraz Thai Chi. Po zjedzeniu grochówki, przysmaków z grilla, przepysznych ciast, waty cukrowej, deserów, owocowych przysmaków (a wszytko to przygotowane przez uczniów) można było sprawdzić swoją tężyznę i sprawność w zawodach sportowych. Na bardziej utalentowanych czekało stoisko z ceramiką mi.in wykonaną przez naszych uczniów, dla miłośników czytania – stoisko z książkami, a dla miłośników ogrodów – stoisko z kwiatami.
Festyn Rodzinny w XVI LO był wspaniałą okazją, aby zarejestrować się w bazie danych szpiku kostnego. Swój punkt rejestracji przygotowali wolontariusze Fundacji DKMS. Tym razem byli nimi uczniowie naszej szkoły.
12 maja to również Dzień Otwarty XVI LO. To najbardziej nietypowy Dzień Otwarty, jaki można przeżyć w Szczecinie – oprócz poznania szkoły, na gości czekało wspaniałe przyjęcie, czyli kilkuset osobowy festyn z udziałem większych, mniejszych i najmniejszych. A jak było? Zobaczcie sami…