Teatr w prezencie, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka w XVI LO

Spektakl “Okna wspomnień” w wykonaniu aktorów Teatru Słowa Proscenium oraz wiersze Jana Brzechwy w interpretacji młodzieży ze Studio Teatr Szczecin – to prezent od XVI Liceum i Szkolnego Klubu Wolontariusza dla seniorów z Pomorzan z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Szkolny korytarz zamienił się na jedno popołudnie w teatralną scenę. Zagościli na niej młodzi aktorzy ze Studia Teatr Szczecin oraz z Teatru Słowa Proscenium pod opieką pani Iwony  Mirońskiej-Gargas, którą również mogliśmy zobaczyć na scenie. Dwa różne spektakle, dwa różne klimaty, a wszystko za sprawą lidera naszych tegorocznych szkolnych wydarzeń – Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarta dłoń” oraz Szkolnego Klubu Czytelnika „Biblionews”. To wolontariusze byli pomysłodawcami i organizatorami teatralnego wieczoru, który stał się  prawdziwą niespodzianką dla babć i dziadków.
W przerwie seniorzy spotkali się z uczniami XVI LO przy słodkim poczęstunku. Tutaj duchową niespodziankę zebranym, sprawił pan Henryk, który jako mistrz pióra odczytał gościom swoje żartobliwe wiersze. Ich bohaterami są oczywiście babcie i dziadkowie.
 „A co przeżył i co widział…” Małgorzata Frymus nam opowie. Słuchajcie audycji w RADIO SZCZECIN oraz zobaczcie na: Radio Szczecin – wiadomości
Kochani SENIORZY, kochane BABCIE, kochani DZIADKOWIE, dziękując za MĄDROŚĆ, której nas uczycie każdego dnia, dziękując za niepowtarzalną MIŁOŚĆ, którą obdarzacie swoje wnuki, dziękując za to, że wciąż jesteście z nami i dla nas – ŻYCZYMY WAM CUDOWNYCH CHWIL W KAŻDEJ MINUCIE DNIA, CUDOWNYCH WSPOMNIEŃ Z NASZYCH WSPÓLNYCH OPOWIEŚCI I CAŁEGO MNÓSTWA UŚMIECHU NA CO DZIEŃ.
Wolontariusze i uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.