Sukces XVI LO na Targach Szkół Ponadgimnazjalnych

26 kwietnia 2018 roku odbyły się Szczecińskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła wzięła w nich udział po raz pierwszy i zajęła I MIEJSCE jako NAJLEPSZE STANOWISKO TARGOWE.
Pomysłem na zaprezentowanie szkoły było pokazanie jej atutów. Tym największym okazała się biologia. Mini laboratorium naukowe przygotowane przez panią Joannę Majkę-Nosal, odwiedziły tłumy gimnazjalistów. Mieli oni okazję poczuć się jak prawdziwi medycy przygotowując do mikroskopowej obserwacji tkanki mięśnia sercowego.
Wspaniałym atutem naszego liceum oprócz niekonwencjonalnej nauki, są artystyczne zdolności uczennic. Żadna z prezentujących się dzisiaj szkół nie wzbudziła takiego zainteresowania jak “szesnastka”, kiedy do tańca ruszyły nasze Cheerleaderki i tańczący duet z klasy IIIe.
Wspaniałym atutem było nowocześnie i multimedialnie przygotowane stoisko XVI LO. Wszyscy odwiedzający nas uczniowie, nauczyciele i rodzice, otrzymali szkolne upominki: długopisy, smycze, opaski odblaskowe, ulotki, balony. Mogli obejrzeć nasz promocyjny film oraz pokaz ponad 1000 zdjęć, z tegorocznych szkolnych wydarzeń.
Nie byłoby sukcesu bez naszych uczniów: Mileny Żubert, Sandry Waszczyszak, Darii Jabłońskiej, Zuzanny Miszczuk, Michała Świderskiego i Rafała Jakubowicza. Byli znakomitymi ambasadorami XVI LO, rzeczowo, profesjonalnie udzielali wszelkich informacji na temat szkoły, zachęcając do nauki w niej.
Czy XVI Liceum Ogólnokształcące jest godne polecenia? Po dzisiejszym sukcesie nikt nie powinien mieć wątpliwości.
ZAPRASZAMY!
Posted in Dla uczniów.