STYPENDIUM PREZESA RADY MIN. DLA ŁUCJI MALAK

Uczennica klasy 2b, Łucja Malak otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane najlepszym uczniom.
Kolejny raz uczennica XVI LO znalazła się wśród najlepszych uczniów województwa zachodniopomorskiego. 6 Lutego 2020 r. otrzymała z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Macieja Kopcia oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy, dyplom stypendysty Prezesa RM. Tak cenne wyróżnienie uzyskuje uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen albo wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Łucja otrzymała stypendium na okres od września do czerwca roku szkolnego 2019/2020 wypłacane w dwóch ratach: I (do końca listopada) 1200,00 zł i II (do końca kwietnia 2021 roku) w wysokości 1800,00 zł.
Gratulacje Łucjo!
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do naukowej rywalizacji i zdobycia stypendium za rok.

Foto ze strony www.kuratorium.szczecin.pl