Studenci AIESEC prowadzą zajęcia w XVI LO

Po raz pierwszy podejmowaliśmy studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC. Joyce z Chin i Najer z Kolumbii, przez cały tydzień prowadzili zajęcia w naszej szkole – oczywiście w języku angielskim.
Opowiadali o swoich krajach, rodzinach, kulturze. Dla wszystkich uczniów była to doskonała okazja do ćwiczenia języka angielskiego, poznania ciekawych ludzi i ich kultury, tradycji i często egzotycznej codzienności.
W ramach Szkolnego Klubu Czytelnika odbyło się z naszymi gośćmi, spotkanie literacko-muzyczne. Joyce i uczniowie XVI LO wymieniali się opowieściami o tym, co lubią czytać i jakiej słuchają muzyki, a Najer rozegrał międzynarodową partyjkę szachów z Adamem. Tym razem zwycięstwo Kolumbii.
„Szestnaskowicze” uznali, że takie doświadczanie świata było strzałem w dziesiątkę. Zatem śmiało możemy wpisać to wydarzenie, jako cykliczne do naszego szkolnego kalendarza.
WIKIPEDIA: AIESEC, to pozarządowa organizacja not-for-profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Założona została w 1948 r., a w Polsce działa od 1971 r. Prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem.
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.