SALON MATURZYSTÓW 2020 - WARSZTATY DLA KLAS 3

SALON MATURZYSTÓW 2020 – WYKŁADY, PORADY

Wyjątkowa edycja największej kampanii informacyjnej dla Maturzystów. Coroczny SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYW zatrzymany w szkole.
Jak co roku, tak i w tym, uczniowie klas trzecich wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanym wydarzeniu. SALON MATURZYSTÓW, to ogólnopolska kampania informacyjna dla absolwentów szkół średnich. W tym roku odbyła się wyłącznie online.
“Tu matura spotyka się ze studiami”, to maksyma Salonu. Uczniowie XVI LO otrzymali informacje o egzaminach maturalnych oraz podpowiedzi dotyczące dalsze drogi rozwoju po ukończeniu liceum. Wzięli udział w wykładach ekspertów OKE dotyczące matury 2021 (zasady, terminy, ważne informacje o egzaminach z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych), webinariach i spotkaniach z psychologami i doradcami edukacyjnymi i zawodowymi, poznali zasady rekrutacji na studia w Polsce i za granicą oraz otrzymali informacje o ciekawych kierunkach studiów.
Uczestników Salonu powitali m. in. prof Wojciech Ślączka, Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Przepisem  na sukces na maturze podzielił się z uczniami Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Wszyscy zalogowani do Salonu Maturzystów uczestnicy, otrzymają elektroniczne poradniki maturalne oraz INFORMATOR MATURZYSTY 2021 Wydawnictwa Perspektywy.
Do zobaczenia na maturze!

Posted in Dla uczniów.