Przygotowania do rekrutacji 2019/2020

W XVI Liceum Ogólnokształcącym przygotowujemy się do rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. To będzie wyjątkowy rok, bo naukę w klasach pierwszych rozpoczną zarówno absolwenci oddziałów gimnazjalnych, jak i absolwenci szkół podstawowych.
Już dzisiaj wiemy, że będziemy szkołą, w której nie pojawią się problemy z tzw. “podwójnym rocznikiem”. Uczniowie – kandydaci do klas pierwszych znajdą miejsce w oddziałach, jakie zostaną przygotowane zgodnie z zasadą: ta sama ilość klas (oddziałów) dla uczniów po szkołach podstawowych, jak i po oddziałach gimnazjalnych. Dysponujemy odpowiednio dużą ilością sal, pracowni i gabinetów przedmiotowych (w tym najbardziej nowoczesnych w Szczecinie), aby nasi uczniowie kończyli lekcje o dotychczasowych porach, tj. najpóźniej o godzinie 14.25 lub 15.20. Pozwoli to na udział uczniów w zajęciach pozalekcyjnych proponowanych przez szkołę o dogodnej porze, jak i na optymalne wykorzystanie przez uczniów ich czasu wolnego. Nie będzie w naszej szkole obowiązkowych zajęć w sobotę, czego obawiają się rodzice kandydatów.
Będziemy jak dotąd – szkołą nowoczesną, promującą pasję do nauki i kreatywność, szkołą na coraz wyższym edukacyjnym poziomie, zapewniającą sukces na dalszych szczeblach wyższej edukacji. Przygotowaliśmy dla uczniów przyszłych klas pierwszych bogatą ofertę edukacyjną i wybór atrakcyjnych kierunków (profili).
Szczegółowe zasady rekrutacji, terminy rekrutacji oraz informacje o profilach klas pojawią się na naszej stronie w marcu 2019 r.
Poniżej szczegółowe informacje o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie:
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 – prezentacja II
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 – ulotka informacyjna
Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Różności, Szkolne imprezy, Wszystkie.